Koszyk

Darmowa dostawa od 250zł!

kreatywny trening w domu z butelkami wody

Kreatywny trening w domu – 9 pomysłów!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak efektywnie wykorzystać przedmioty domowego użytku do swojego treningu? Okazuje się, że wiele codziennych rzeczy może stać się doskonałym narzędziem do ćwiczeń. W tym artykule przedstawiamy 9 pomysłów na Kreatywny trening w domu z wykorzystaniem przedmiotów domowego użytku jako sprzętu do treningu.
Przygotuj się na nowe wyzwania i odkryj potencjał swojego domu jako miejsca treningu!

1. Użycie Krzesła jako Podpory

Kreatywny trening w domu z krzesłami.

trening w domu, mezczyzna wchodzi na krzeslo wykonujac trening nog

1.1 Wykroki na Podwyższeniu

Krzesło może posłużyć jako doskonałe narzędzie do wykroków. Umieść jedną nogę na krześle, a drugą zrób wykrok do przodu. Powtórz na drugą nogę. Ćwiczenie to wzmocni mięśnie nóg i pośladków.

1.2 Pompki z Podparciem na Krześle

Jeśli chcesz wzmocnić mięśnie ramion, wykorzystaj krzesło do pompek. Postaw ręce na siedzisku krzesła, a nogi oprzyj na palcach. Zginając ramiona, wykonuj pompki. To skuteczne ćwiczenie dla górnej części ciała.

1.3 Dipy na krzesłach

Możesz również wykorzystać 2 krzesła jako poręcze treningowe i po odpowiednim ustawieniu wykonać trening klatki i tricepsów.

2. Wykorzystanie Butelek wody jako Hantli

Kreatywny trening w domu z butelkami wody.

kreatywny trening w domu z butelkami wody

2.1 Wyciskanie butelek nad głowę

Stań prosto i trzymaj butelki z wodą w każdej dłoni. Powoli wyciskaj butelki nad głowę, a następnie opuszczaj je do pozycji startowej. To ćwiczenie pomoże wzmocnić mięśnie ramion i barków.

2.2 Uginanie ramion – trening bicepsa

Stań prosto i trzymając po jednej butelce w każdej z dłoni uginaj ramiona. Możliwych jest kilka wariantów z rotacją, młotkowe i tradycyjne. W ten sposób przetrenujesz mięśnie bicepsa używając butelek jako hantli.

2.3 Przysiady z Butelkami

Napełnij plastikowe butelki wodą lub piaskiem i trzymaj je w dłoniach. Zrób przysiad, trzymając butelki blisko ciała. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie nóg.

2.4 Wznoszenie Rąk z Butelkami

Stań prosto i trzymaj butelki w dłoniach, z rękoma zgiętymi w łokciach. Powoli podnoś ręce na boki, aż do poziomu ramion. Opuszczaj je powoli do pozycji startowej. Podobny wariant możesz zastosować unosząc ramiona w przód.
To ćwiczenie rozwija mięśnie ramion.

4. Zastosowanie Ręcznika

Kreatywny trening w domu z wykorzystaniem ręcznika.

kreatywny trening w domu z wykorzystaniem ręcznika

4.1 Wiosłowanie z Ręcznikiem

Zawieś ręcznik na drzwiach lub poręczach i złap go obiema rękami. Wiosłuj, przyciągając ręcznik do klatki piersiowej. To ćwiczenie rozwija siłę mięśni pleców i ramion.

4.2 Unoszenie Nóg z Użyciem Ręcznika

Połóż się na podłodze i umieść ręcznik pod stopami. Trzymając się ręcznika, unieś nogi do góry, napinając mięśnie brzucha. To skuteczne ćwiczenie dla mięśni brzucha.

Trudne do zastąpienia

Tak jak na początku przygody z treningami możesz zastąpić poręcze krzesłami to skutecznego treningu pleców nie wykonasz bez drążka do podciągania.

Polecamy ten drążek wolnostojący – bez wiercenia i hałasu z możliwościa regulacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Dla wszystkich zamówień powyżej 250zł

Łatwe zwroty

Masz zawsze 14 dni na zwrot

Gwarancja jakości

Wszystkie produkty podlegają gwarancji

Bezpieczne płatności

BLIK / MasterCard / Visa / Szybki przelew / Przelew tradycyjny