Koszyk

Darmowa dostawa od 250zł!

Trenuj bezpiecznie – wykorzystaj asekurację podczas ćwiczeń

Zastanawiałeś się kiedyś jak bezpiecznie przeprowadzić trening? Dlaczego asekuracja w trakcie treningu jest ważna i jakie rozwiązanie jest dla ciebie najlepsze? W tym artykule dowiesz najważniejszych rzeczy na ten temat.

KIEDY POTRZEBUJESZ ASEKURACJI?

Asekuracja najbardziej przydaje się nam podczas bicia rekordów, lub podczas ostatnich powtórzeń danej serii ćwiczeń. Wtedy może nastąpić spadek siły i nie wykonamy ostatniego powtórzenia.
Odpowiedź: Praktycznie zawsze.

KONSEKWENCJE BRAKU ASEKURACJI

Kiedy chcemy przeprowadzić swój trening warto zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo. Warto wspomnieć, że wiele osób nie stosujących odpowiedniej asekuracji może nabawić się poważnych kontuzji, które mogą wykluczyć ze sportu na dobre. Zdarzają się nawet wypadki, które mogą doprowadzić do śmierci.

RODZAJE ASEKURACJI

Warto znać rodzaje asekuracji, które pomogą, ułatwią a przede wszystkim zapewnią nam bezpieczeństwo podczas treningu.
Najlepszym możliwym rozwiązaniem jest ćwiczenie z partnerem treningowym, z którym możemy wzajemnie się mobilizować, a także asekurować w krytycznych momentach.
Kolejnym z takich skutecznych sposobów asekuracji jest sprzęt sportowy, który ma dodatkowe zabezpieczenia.

BEZPIECZNY STOJAK TRENINGOWY

Stojaki treningowe umożliwiają i ułatwiają wykonywanie wiele rodzajów ćwiczeń. Przedstawię Tobie dwa doskonałe modele stojaków.

Wielopoziomowy stojak treningowy to model, który jest niezwykle popularny i można go spotkać chyba na każdej dobrze wyposażonej siłowni.
Cechami wyróżniającymi ten sprzęt są 8-poziomowe hakownice i stabilność konstrukcji.
Pozwolą one odłożyć sztangę podczas wykonywania ćwiczeń na różnych wysokościach.
Ten stojak doskonale sprawdzi się podczas wykonywania przysiadów, ponieważ bez dodatkowej regulacji odłożysz sztangę w wygodnym dla Ciebie miejscu.

prezentacja cwiczen na stojaku KSSL070

Pierwszy z nich to bezpieczny stojak treningowy pod sztangę, który dzięki swojej wielopoziomowej asekuracji zapewni tobie wygodę oraz bezpieczeństwo podczas treningu. Sprzęt ten dopasuje się do twojego wzrostu i ćwiczeń, jakie masz zamiar wykonać. Wzmocniona rama oraz dodatkowe śruby dociskowe i pręty blokujące dodadzą twojemu stojakowi podwójne bezpieczeństwo.

bezpieczcna klatka treningowa RACK

PEŁNA ASEKURACJA – KLATKA RACK

Dzięki prętom, które są w klatce Rack w momencie, w którym się poślizgniesz lub utracisz kontrolę nad swoim ciałem sztanga spadnie na pręty asekuracyjne.
Dzięki temu poczujesz się bezpiecznie podczas treningu.

Klata dodatkowo posiada drążek, który umożliwi tobie podciąganie, a także trening brzucha.
Na końcach drążka umieszczone zostały gumowe antypoślizgowe rączki, które zwiększą komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń.

KONTROLUJ RUCH I TECHNIKĘ – MASZYNA SMITHA

Maszyna Smitha to suwnica w której sztanga porusza się równo po prostej trasie, co sprawia, że angażujemy konkretnie te mięśnie, które chcemy.
Dzięki temu ciężar nie ucieka na boki, czym zmniejszymy ryzyko nabawienia się kontuzji. Maszyna ta zawiera również elementy asekuracyjne, czym dodatkowo gwarantujemy sobie bezpieczeństwo.

Odpowiednio umieszczone uchwyty na sztangę dodadzą nam wiele możliwości tj. odłożenie sztangi praktycznie w każdym miejscu suwnicy, dopasuje się do ciebie i do ćwiczeń.

4 puzzle maty treningowej pod lawke i ciezary

ZABEZPIECZ PODŁOGĘ – ANTYPOŚLIZGOWE PUZZLE

Zadbaj także o swoją podłogę – mata treningowa w postaci puzzli antypoślizgowa nawierzchnia, która zapewni nam ochronę podłogi w przypadku, gdy trening wykonywany jest w domu, dodatkowo wygłuszy upadek lub odkładanie ciężaru.

KTÓRA ASEKURACJA JEST DLA CIEBIE?

Zależnie od budżetu lub twojej preferencji potraktuj to jako inwestycje w samego siebie i w twoje bezpieczeństwo!

Sprawdź koniecznie ten stojak ⤵️

Wzmacniany stojak treningowy w przystępnej cenie dla CIEBIE!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Dla wszystkich zamówień powyżej 250zł

Łatwe zwroty

Masz zawsze 14 dni na zwrot

Gwarancja jakości

Wszystkie produkty podlegają gwarancji

Bezpieczne płatności

BLIK / MasterCard / Visa / Szybki przelew / Przelew tradycyjny