Koszyk

Jak pozbyć się zakwasów i czym właściwie są?

Czy zawsze po intensywnym treningu czujesz uporczywy ból w mięśniach? Przeszkadza on Tobie w podstawowych czynnościach podczas dnia? Nie wiesz jak się go pozbyć? W tym artykule dowiesz się jak pozbyć się zakwasów, powstałym przez niego bólem oraz jak zapobiec jego przywracaniu.

rozciąganie mięśni to skuteczny sposób na zakwasy

Jak zapobiegać zakwasom?

Każdy z nas nie znosi przyszywającego bólu jaki nam towarzyszy podczas zakwasów. Dlatego warto im zapobiec. Podstawowym elementem, każdego treningu jest rozgrzewka, warto aby mięśnie były rozgrzane i gotowe do wysiłku, dzięki temu zmniejszysz dyskomfort jaki może ci towarzyszyć podczas zakwasów.

Nie tylko rozgrzewka jest ważna podczas treningu, równie ważne jest rozciągnie mięśni. Powinieneś się rozciągać zawsze na końcu każdej Twojej aktywności fizycznej, natomiast wskazane jest abyś rozciągał Twoje mięśnie także pomiędzy ćwiczeniami. W związku z tym zapobiegniesz zakwasom i będziesz czuł się lepiej.

Pamiętaj również o regularności swoich treningów, ćwicz co najmniej dwa razy w tygodniu. W ten sposób przyzwyczaisz swoje mięsnie do ćwiczeń i nie będziesz odczuwał, aż takiego bólu mięśni nawet po cięższym wysiłku.

potreningowy masaż mięśni

Jak pozbyć się zakwasów?

Najlepszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się zakwasów jest masaż. Dzięki delikatnemu rozmasowywaniu mięśni rozluźnisz oraz złagodzisz obszar, który Ciebie boli. Taki masaż możesz wykonać przy pomocy różnych rozgrzewających olejków eterycznych.

Sposobem, który wiele osób zachwala jest wzięcie ciepłego oraz zimnego prysznica. Czynność tą wykonuj na przemian. Dzięki takiemu działaniu sprawisz, że mięśnie będą się rozluźniać i szybciej je zregenerujesz. Taki krok spowoduje, że rozszerzą się Tobie naczynia krwionośne, czyli krew dostanie się łatwiej do uszkodzonych tkanek i je odżywi.

Warto wykonać także lekki trening, który pomoże nam rozruszać i rozgrzać obolałe mięsnie. Możesz zacząć od szybszego marszu, gdy poczujesz się na siłach zacznij biec truchtem, pamiętając oczywiście cały czas o regularnym i spokojnym oddechu. Wykonuj lekkie i przyjemne dla ciebie ćwiczenia, uważając na to, aby nie nadwyrężać bolących miejsc.

Jak pozbyć się zakwasów - czego NIE robić!

Jak pozbyć się zakwasów – czego NIE robić!

Często możemy przeczytać na różnych forach internetowych, że najlepszym i najbardziej efektywnym sposobem na zakwasy jest alkohol a w szczególności piwo. Nic bardziej mylnego. Alkohol tylko z pozoru załagodzi Tobie ból, na pewno nie pomoże odbudować uszkodzonych tkanek mięśniowych.

Błędem każdej osoby, która boryka się z zakwasami jest pójście następnego dnia na siłownie i zrobienie intensywnego treningu. Pamiętaj nie rób tego! Trening taki zwiększy Tobie uszkodzenie tkanek, a ból który Ci towarzyszył stanie się jeszcze większy. Dlatego bądź rozsądny i nie rób sobie jeszcze większej krzywdy!

bol pleców - Czym tak na prawdę są zakwasy?

Czym tak naprawdę są zakwasy?

Zakwasy to opóźniony ból mięśniowy, pojawia się on zazwyczaj 24h po zakończonym treningu i towarzyszy przez ok. 2-3 dni. Zakwasy są bolesne, ponieważ na mięśniach, które były trenowane powstają urazy oraz stany zapalne, które z reguły nie są groźne.

Zakwasy tak na prawdę pomagają, ponieważ regenerują one mięsnie oraz zwiększają ukrwienie i unerwienie mięśnia. Mają one więc pozytywne działanie dla naszego organizmu.


Teraz już wiesz Jak pozbyć się zakwasów i czym właściwie są. Dzięki temu unikniesz kolejnych paraliżujących bólów mięśni.

Dowiedz się również:

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej i indywidualnej opieki trenera wejdź na trenujzesmakiem.pl i podaj kod veeles a otrzymasz 20zl rabatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Dla wszystkich zamówień powyżej 250zł

Łatwe zwroty

Masz zawsze 14 dni na zwrot

Gwarancja jakości

Wszystkie produkty podlegają gwarancji

Bezpieczne płatności

BLIK / MasterCard / Visa / Szybki przelew / Przelew tradycyjny